Najmodniejsze kolory tegorocznego lata

Aktualny sezon promuje zarówno delikatne pastele jak i odważne, głębokie barwy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Total look to co prawda wersja dla odważnych, ale już niewielki akcent intensywnego koloru nada stylizacji charakteru i wyjątkowości. W tym roku obserwujemy nawet zdecydowany zwrot w stronę koloru, kosztem ekstrawagancji w fasonach. Poznajmy więc najmodniejsze kolory lata.

Ultra Violet

kolory lata

Kolor roku 2018 według Instytutu Pantone. Długo niedoceniany w końcu dostał swoją szansę na wybiegach. Ten trudny odcień fioletu, ciężko dopasować do innych barw, ponieważ potrafi zdominować i obciążyć stylizację. Jednak w dobie koloru w modzie odkryto drzemiący w nim potencjał. Ultra Violet to piękna, głęboka i tajemnicza barwa, kojarząca się z intrygującą otchłanią kosmosu. Z pewnością stworzy przyciągające wzrok stylizacje streetwearowe. Dobrze sprawdzi się w połączeniu z bielą, jasną szarością, ale również butelkową zielenią i błękitem.

Słoneczna żółć

kolory lata

Myśląc ‘kolory lata’, słoneczna żółć będzie pierwszym co przychodzi nam do głowy. Mimo to, podobnie jak Ultra Violet, długo czekała na swoją kolej. To odcień, który przerażał swoją głębią i złożonością, chociaż jest jedną z podstawowych barw. Słoneczna żółć bardzo dobrze sprawdzi się w total looku jako sukienka lub kombinezon. Uroczo wygląda na niej kwiatowy wzór. W takiej odsłonie ciężko oderwać od niej wzrok, ponieważ przywodzi na myśl beztroskie, wakacyjne dni. Po prostu cieszy oko.

Marynarski granat

kolory lata

Ten kolor sprawdza się cały rok, ale w sezonie wiosna-lato stał się już fundamentem. Na t-shircie w pasy tworzy niekwestionowane i bardzo klasyczne połączenie z bielą. Dostojnie wygląda w zestawieniu z kolorem złotym. W tym roku, ze słoneczną żółcią stworzy supermodną kombinację, którą można by było zatytułować ‘kolory lata’.

Pudrowy róż

kolory lata

Święci triumfy w każdym sezonie wiosna-lato. Jest doceniany za delikatność, kobiecość i skromność. Łatwo wpleść go w wiele różnych stylizacji. Dobrze sprawdza się w wydaniu formalnym jak i codziennym.

Metaliczny

kolory lata

Metalik to hit tegorocznego sezonu wiosna-lato. Nie sposób przejść obok niego obojętnie. Każdy kolor w wydaniu metalicznym wygląda oszałamiająco i nietuzinkowo. Noszony jest na płaszczach, spodniach, spódnicach i dodatkach. Bardzo dobrze sprawdza się w wydaniu total look i stylizacjach sportowych. Dzięki odsłonie metalik, do łask wrócił również kolor srebrny. Uznawany za kolor zarezerwowany dla biżuterii, teraz pojawia się na ubraniach w wielu ciekawych konfiguracjach.

Biel

kolory lata

Tego nie mogliśmy pominąć. Niezastąpiona w każdej szafie pod wieloma postaciami, jest bazą całorocznych stylizacji. Uniwersalna, pasująca dosłownie do wszystkiego biel sprawia, że biurowa koszula wyciągnięta ze spodni, nagle zamiast powagi dodaje lekkości i uroku. O bieli niewiele trzeba mówić, wystarczy ją założyć.

Projektanci jak zwykle zafundowali nam wachlarz możliwości w wyborze nie tylko fasonów ale i barw. Jak widzimy, kolory lata mają różne odsłony i niekoniecznie muszą kojarzyć się z daną porą roku. Pojawienie się nowych odcieni otwiera możliwości kreatywnego tworzenia nowych, do tej pory niewypróbowanych stylizacji. Do dzieła!