Stylizacje karnawałowe

Damskie stylizacje karnawałowe

Po spokojnie i rodzinnie spędzonych świętach Bożego Narodzenia wielkimi krokami zbliżamy się, do tradycyjnie najbardziej szalonego okresu w roku czyli, karnawału. W przeciwieństwie do przedświątecznych przygotowań, przed czasem wielkich bali, damskie stylizacje karnawałowe stają się sprawą wielkiej wagi.

Karnawał to czas dzielący noc sylwestrową i Wielki Post. W tradycji chrześcijańskiej jest to więc moment na huczne zabawy między dwoma okresami zadumy i skupienia na sferze duchowej.

Nie ukrywajmy, że w dzisiejszych czasach, okres karnawału jest w dużej mierze umowny. Szczególnie w dużych miastach praktycznie każdego dnia można znaleźć czynny klub, który organizuje imprezę. Z karnawałem z powodzeniem konkurują też wakacje. Dzień jest dłuższy, czujemy, że mamy więcej energii i czasu na dobrą zabawę. Lato jest też idealną okazją do imprez plenerowych, na których ludzie mogą poczuć się swobodnie. Odchodzą ograniczenia w postaci bramek i klubowych selekcji.

Zimowy karnawał czasem nieco nas krępuje. Grube kurtki i płaszcze, ciężkie buty no i pogoda, która zachęca przede wszystkim do wtulenia się w koc z ciepłą herbatą. Dla niektórych nie są to jednak powody do rezygnacji z imprezowania. Wręcz przeciwnie, konieczność przejścia przez klubową selekcją bywa czasem synonimem prestiżu. Równie dobrze jak w eleganckim klubie można też bawić się w mniej pompatycznych klubokawiarniach czy na domówkach, we własnym gronie. Wszędzie tam przydadzą się ciekawe pomysły na damskie stylizacje karnawałowe.

Zanosi się na to, że tak jak przy innych okazjach, tak i w czasie karnawału będziemy mieli w tym roku do czynienia z szeregiem modowych indywidualności. Wciąż królujący styl lat 70 i 80 oraz szeroko rozumiany streetwear stworzyły wachlarz możliwości, w którym każda z kobiet znajdzie coś dla siebie. Damskie stylizacje karnawałowe to już bowiem nie tylko sukienki.

Jeśli karnawał to tylko pretekst do kolejnego wieczornego wyjścia, ale coś jednak kusi żeby wyglądać odrobinę bardziej wystrzałowo niż zwykle, nie trzeba rezygnować z ukochanych jeansów typu ‘boyfriend’ lub ‘mom’. Wystarczy, że zwykły t-shirt zamienicie na wysmakowany golf z odkrytymi plecami. Ciekawym rozwiązaniem będzie też bluzka z odkrytym ramieniem czy falbanami. Taka góra zawsze obroni się subtelnym seksapilem. Zamiast butów sportowych wybierzcie metaliczne, wsuwane buty ze skarpetą na słupkowym obcasie lub szpilce, a całość dopełnijcie dużymi kolczykami lub zestawem bransolet. W ten sposób codzienne jeansy przysłonią pozostałe, damskie stylizacje karnawałowe.

Jak zwykle mamy też pomysł dla miłośniczek elegancji. Tutaj prym wiodą szlachetne materiały, takie jak aksamit i wystrzałowe ozdoby np. cekiny czy brokat. Same obronią się także klasyczne połączenia barw jak czerń i butelkowa zieleń lub bordo, ale równie dobrze sprawdzi się kolor czarny, złoty i srebrny, nie tylko w akcesoriach. Nie ważne czy wybierzemy długą suknię z głębokim dekoltem, krótką, asymetryczną mini czy elegancką, cekinową małą czarną. Damskie stylizacje karnawałowe w klasycznym, imprezowym wydaniu, połączone z odważnym makijażem to idealny wybór na okazję, która zazwyczaj nie zdarza się zbyt często.

Dzięki temu, że moda wychodzi poza przypisane jej ramy nie jest powiedziane co stworzy damskie stylizacje karnawałowe, a co się do nich nie nadaje. W zależności od tego gdzie się wybieramy, możemy być pewni, że odrobina kreatywności i odwagi wystarczy aby wyglądać interesująco.