Jak nosić legginsy?

W dobie wielkich korporacji i Internetu ogromną ilość swojego czasu spędzamy przy biurku. Kilka godzin spędzonych w pozycji siedzącej jest dla ludzkiego organizmu zabójcze, dlatego moda na aktywność fizyczną stała się dla niego wybawieniem. Wraz z nią pojawiły się również sportowe trendy odzieżowe. Ich wielkim triumfatorem są legginsy. Tylko jak nosić legginsy?

Przez długi czas na salach treningowych królowały szerokie dresy. Są luźne, nie krępują ruchów, a co dla kobiet najważniejsze, skutecznie ukrywają mankamenty sylwetki. Jak to się stało, że legginsy tak efektywnie je wyparły?

Legginsy a sport

Moda na uprawianie sportu w szybkim tempie pochłonęła masę ludzi, a Ci z czasem zaczęli wyglądać coraz lepiej. To sprawiło, że przestali wstydzić się swojego wyglądu. Wręcz przeciwnie, chęć pochwalenia się osiągniętymi wynikami wzrosła, a kult atletycznej sylwetki dodatkowo wymusił eksponowanie perfekcyjnych kształtów. W takich okolicznościach idealnym strojem do ćwiczeń stały się legginsy. Działają jak druga skóra i ułatwiają monitorowanie ruchów oraz ułożenia sylwetki, co wcześniej zaburzały luźne spodnie.

Legginsy a codzienność

Wiele kobiet traktuje legginsy również jako element codziennej stylizacji. Mają mnóstwo kolorów i wzorów, są wykonywane z rozmaitych materiałów, od bawełny po skórę, dają więc wiele modowych możliwości. Trzeba jednak uważać jakie kupujemy, do czego mają nam one służyć, jak planujemy nosić legginsy aby uniknąć wizerunkowej gafy.

jak nosić legginsy

Funkcyjność

Legginsy w wydaniu sportowym zwykle są wykonane z odpowiednich, opracowanych przez specjalistów materiałów oraz mają krój modelujący sylwetkę. Dzięki temu nie musimy się martwić o nieestetycznie wystające fałdki czy cellulit przebijający przez tkaninę.

Sytuacja wygląda inaczej jeśli kupujemy legginsy z myślą o noszeniu ich zamiast spodni bądź rajstop. To bardzo ważna uwaga, ponieważ te części garderoby dzieli ogromna przepaść.

Jakość

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jakość i grubość materiału z jakiego wykonane są legginsy. Sporą niezręcznością, tak dla posiadacza jak i obserwatora, jest widok prześwitującej bielizny. Dla bezpieczeństwa warto więc nosić legginsy do sukienek czy spódnic wyraźnie zasłaniających pośladki.

Krój

Drugą podstawową sprawą w wyborze tej części garderoby jest jej krój. Tak jak w przypadku innych elementów stylizacji ma on uwydatniać atuty i tuszować niedoskonałości. To dla legginsów bardzo trudne zadanie, ponieważ tworzą one niejako drugą warstwę skóry idealnie dopasowując się do ciała. Jeśli więc na przykład borykamy się z fałdką na brzuchu, zadbajmy o legginsy z wysokim stanem. Nie tylko idealnie dopasują się do sylwetki, ale dodatkowo ja wymodelują.

Wzory i kolory

Ważną kwestią gdy zastanawiamy się jak nosić legginsy jest również kolorystyka i wzór. Osoby wysokie i szczupłe nie muszą obawiać się skrócenia lub poszerzenia sylwetki, mogą więc pozwolić sobie na dowolność wzorów i kolorów. Pulchniejszym i niskim osobom polecane są zwykle gładkie, matowe materiały w ciemnych, stonowanych barwach. W takiej tonacji sylwetka wysmukla się, wydłuża i nie sprawia wrażenia przysadzistej.

Legginsy to kontrowersyjny element garderoby, posiadający swoich zwolenników i przeciwników. Niezależnie od tego trzeba traktować je jako jedną z wielu części stylizacji, którą tak jak wszystkie, musimy dopasować indywidualnie do swoich potrzeb.