Metamorfoza stylu z Kafeteria.pl

Metamorfoza stylu to coś więcej niż zakup nowej sukienki

Wraz z portalem kafeteria wzięliśmy udział w projekcie „Metamorfoza Stylu”. Pod tą nazwą kryje się cykl publikacji ukazujący zmiany wizerunku uczestniczek projektu – czytelniczek kafeteria.pl.

metamorfoza stylu - butik ptasia 6 warszawa

Zgłosiły się kobiety z rożnych środowisk, zajmujące się domem, pracujące na etacie, poświęcające czas wolny na hobby jak również na rodzinę, ich wspólnym mianownikiem była chęć odmienienia swojego wizerunku. W zgłoszeniach powtarzały się te same sformułowania – „zawsze kupuję szare sukienki” „ta fryzura mnie postarza ale nie wiem na jaką ją zmienić, nie chcę się wyglądać gorzej” „tą sukienkę noszę już od pięciu lat”, „źle czuję się ze swoim wyglądam” . Zgłaszały się do projektu w nadziei, że ktoś im wskaże jak powinny się czesać, malować i ubierać aby w pełni wykorzystać atuty swojej urody.

Spotkanie ze stylistą

Metamorfoza stylu zaczyna się od spotkania ze stylistą, który analizując wygląd zewnętrzny uczestniczek zwraca uwagę między innymi na to czy kolor włosów pasuje do cery, czy fryzura harmonizuje z owalem twarzy oraz przekazuje rekomendacje co do make upu.

Następnym krokiem jest wizyta w salonie piękności oraz u fryzjera gdzie dzięki nieinwazyjnym zabiegom kosmetycznym i zmianie fryzury uczestniczki często radykalnie odmieniają swój wygląd. Kolejnym etapem jest przegląd szafy w towarzystwie stylisty.

Wszystkie dawno nie noszone sukienki, niemodne swetry, rzeczy trzymane z sentymentu niż dla ich faktycznej wartości są eliminowane. Aby zamiana wizerunku była kompletna, uczestniczki często są zmuszone opuścić swoją strefę komfortu, wyciągnięte dresy zamienić na eleganckie sukienki, wypchane jeansy na dopasowane spodnie, zdecydować się na odważniejsze kolory i długości.

Patrząc jednak na rezultaty, zdecydowanie było warto. Metamorfoza stylu spotkała się z dużym zadowoleniem uczestniczek oraz ich najbliższego otoczenia.

Wszystkie ubrania do przedstawionych metamorfoz pochodzą z butiku Ptasia 6, sukienka z tiulem od Szyjemy Sukienki, sukienka z białym kołnierzykiem od Como Tailoring, długa tuniko sukienka od Hanger, długa sukienka od Horror! Horrror!, długa granatowa sukienka Bez Ale,wzorzysta bluzka od Moyo.

metamorfoza stylu - butik ptasia 6 warszawa

Opis poszczególnych metamorfoz stylu oraz sesję zdjęciowe można naleźć pod poniższymi linkami :