Otwarcie Butiku polskich projektantów PTASIA 6

Warszawa wzbogaciła się o nowy butik z niezależną modą polskich projektantów.

28 marca 2014 zorganizowane zostało spotkanie prasowe promujące otwarcie nowego butiku z moda polskich projektantów.

Na otwarciu pojawiło się wiele osób, związanych z polską modą, projektanci, dziennikarze, znane osoby, między innymi Barbara Kurdej–Szatan, Bożena Dykiel, Anna Piszczałka, Lidia Kopania, Ilona Felicjańska, Jadwiga Gryń i Patrycja Mikuła. Zgromadzeni goście mogli zapoznać się z najnowszymi trendami prezentowanymi przez prawie trzydziestu projektantów, których ubrania znajdowały się w butiku Ptasia 6. Kolekcje obejmowały ubrania do noszenia na co dzień, jak również te bardziej eleganckie. Wszystkie jednak prezentowane rzeczy, sukienki, spodnie, żakiety, płaszcze, legginsy, torebki i wiele innych charakteryzowało unikatowe wzornictwo i niepowtarzalność.

Dodatkową atrakcją spotkania był pokaz najnowszej kolekcji projektantki Evy Grygo. Projektantka zaprezentowała kilkanaście sylwetek ze swojej najnowszej kolekcji, której premiera odbyła się na początku roku w Londynie, w czasie finałowej gali konkursu UK Top Model. Były to dopasowane sukienki o geometrycznym kroju z dzianiny ryflowanej, sukienki kopertowe z błękitnego żakardu oraz sukienki rozkloszowane o bardziej sportowym charakterze. Prezentowana kolekcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem gości, a kilka sukienek znalazło nowe właścicielki.

29 marca odbyło się uroczyste otwarcie butiku Ptasia 6 Polish Fashion Concept Store.

Za oprawę muzyczną eventu odpowiedzialny był duet djski Balkoi Studio. Na odwiedzających czekał poczęstunek i lampka białego wina. Dodatkowo większość projektantów, których kreacje znajdowały się w butiku, wprowadzała odwiedzających w tajniki swoich kolekcji. Jednymi z najbardziej obleganych projektantów byli twórcy marki Szyjemy Sukienki. Ich flagowe projekty to sukienki rozkloszowanym dołem i gorsetem ozdobionym oryginalnym haftami, oraz długie sukienki, które można zamówić z setek różnych materiałów.

Zakupowe szaleństwo trwało do późnych godzin, a szczęśliwe klientki opuszczały butik Ptasia 6 z torebkami wypełnionymi kolorowymi sukienkami, wzorzystymi legginsami, dzianinowymi bluzami i skórzanymi torebkami. Zainteresowanie jakie towarzyszyło otwarciu nowego butiku z modą polskich projektantów wskazuje, że trend związany z kupowaniem niezależnej mody dotarł również do Polski. Klientki coraz częściej poszukują ciekawej alternatywy dla masowo produkowanej odzieży dostępnej w sklepach w centrach handlowych. Więcej kobiet, również przy wyborze sukienki, zaczyna zwracać uwagę nie tylko na wygląd i cenę, ale również na kraj i warunki, w jakich dana rzecz została uszyta.

Napisali o nas:

miumag.pl

warszawa.naszemiasto.pl

qultqultury.pl

topstars.pl

natemat.pl

noszepolskie.blogspot.com

futu.pl

plotu-plotu.pl

Film z wydarzenia