moda na jesień, Płaszcz jesienny

Płaszcz jesienny

Mimo nie zawsze sprzyjającej aury jesień przysparza nam wiele okazji do wyjścia z domu. Rodzinne i państwowe święta nakłaniają do spędzania czasu z bliskimi. Chcemy jak najdłużej cieszyć się łagodnym powietrzem przed nadejściem ostrej zimy. Do swobodnego przebywania na świeżym powietrzu przyda się więc ciepły płaszcz jesienny.

O tej porze roku płaszcz jesienny staje się praktycznie codziennym elementem naszej garderoby. Możemy zaopatrzyć się w kilka egzemplarzy, każdy na inną okazję lub ekonomicznie, w jeden pasujący do wielu stylizacji.

Na sportowo

To rozwiązanie dla osób aktywnych, które cenią sobie wygodę i racjonalizm. Płaszcz jesienny o sportowym charakterze wyróżnia się zazwyczaj luźnym, niezobowiązującym krojem, posiada wiele praktycznych kieszeni, czasem również odpinany kaptur i podpinkę, dzięki czemu można dowolnie dostosować go do panującej w danej chwili pogody. Zwykle wykonany jest z naturalnych, przepuszczających powietrze i zapewniających ciepło materiałów, takich jak wełna lub bawełna. Jest oczywiście zapinany na guziki lub zamek i nierzadko wykończony ściągaczami.

Bez guzików

Płaszcz jesienny bez guzików to zazwyczaj bardziej elegancka wersja tego okrycia. Brak zapięcia sprawdza się w prostym kroju na planie prostokąta, który stał się w ostatnim sezonie bardzo modny, szczególnie w odcieniach szarości i beżu. Wykonany z wełny lub ocieplany podpinką będzie odpowiedni na chłodniejsze dni, chociaż wiatr lub deszcz mogąa sprawić, że straci swoje właściwości. Wtedy można uzupełnić go o dodatkowe zapięcie w pasie. Brązowy, skórzany pasek z metalową klamrą będzie w tym wypadku idealnym rozwiązaniem. Płaszcz w takim stylu idealnie pasuje do eleganckich, biurowych stylizacji, jak również do jeansów i trampek.

Trencz

Tego fasonu nie trzeba przedstawiać. Nieśmiertelna, klasyczna, beżowa dwurzędówka zapinana w pasie. Styl casual, idealny na miasto, pasuje również to eleganckich stylizacji z białą koszulą i czarnymi, lakierowanymi loafersami. Pisaliśmy o nim w artykule o płaszczach wiosennych. Śmiało można powiedzieć, że trencz to płaszcz wiosenno-jesienny.
W każdej z zaproponowanych wersji płaszcz jesienny ma nieograniczoną gamę kolorów i wzorów. W tym sezonie szczególnie stawiamy na głębokie i wyraziste barwy, takie jak słoneczny żółty czy butelkowa zieleń oraz odważne desenie poczynając od panterki kończąc na jodełce. Wybór zależy jednak jak zawsze od charyzmy właściciela.

Więcej płaszczy i kurtek na jesienną aurę w Butiku PTASIA 6