Gdzie znaleźć modne polskie ubrania, gdy ma się dziecko pod opieką.

Modne polskie ubrania. Gdzie znaleźć, gdy ma się dziecko pod opieką?

W tym wpisie sugerujemy, w jaki sposób kupić polskie ubrania, gdy towarzyszy nam dziecko.

Mówi się, że kobiety uwielbiają zakupy i mogą temu zajęciu poświęcić nieograniczoną ilość godzin, chodzić od butiku do butiku, najlepiej w towarzystwie najbliższej przyjaciółki. O ile jednak dbałość o wygląd zewnętrzny jest bardzo ważna dla większości kobiet, to już czas, jaki mogą na to poświęcić jest kwestią indywidualną. Na przykład, aby zdobyć polskie ubrania, singielka może poświęcić więcej czasu niż mama z dzieckiem, gdy zakupy modowe na własne potrzeby stają się elementem większej układanki. Poniżej przedstawiamy nasze sugestie na to, aby takie zakupy zakończyły się sukcesem.

Pamiętaj, aby wybierając się na zakupy z małym dzieckiem:

  • zaplanować, co chcesz kupić
  • wybrać odpowiednie miejsce (dziecko szybko się nudzi, odwiedzenie kilku sklepów może po prostu się nie udać)
  • sprawdzić wcześniej warunki panujące w danym miejscu, możliwość poruszania się z wózkiem, dostępność toalet, odległość parkingu
  • unikać miejsc zatłoczonych i głośnych.

Poniżej ocenimy wybrane miejsca zakupowe przez pryzmat warunków, jakie stwarzają mamie z dzieckiem. Pomijamy centra handlowe i „sieciówki”, gdyż interesują nas tylko polskie ubrania od polskich projektantów i polskich marek modowych. Ponieważ w Polsce wciąż brak centrów handlowych oferujących niezależną modę polskich projektantów, kupienie oryginalnego polskiego ubrania będzie wymagało trochę większego zaangażowania.

Ponieważ dla mam czas jest rzadkim zasobem, a wyjście z domu w towarzystwie dziecka to logistyczne przedsięwzięcie, naturalnym częstym wyborem wydają się więc zakupy przez internet.

Platform oferujących polskie ubrania
Na rynku działa kilka platform oferujących polskie ubrania. Ich największą zaletą jest to, iż w jednym miejscu można obejrzeć i porównać ofertę setek marek. Niewątpliwym minusem natomiast jest to, iż firmy te nie mają fizycznych magazynów i funkcjonują jedynie na zasadzie wirtualnego pośrednictwa, w konsekwencji chcąc przemierzyć kilka ubrań może okazać się, że przez tydzień będą do nas napływać przesyłki z rożnych stron Polski i dodatkowo osobno zapłacimy za transport każdej z nich. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o zakupy przez internet jest zakup bezpośrednio na witrynie wybranego projektanta, tam zawsze znajdziemy najświeższą ofertę, opisy produktów nie są ograniczone szablonem platformy, bezpośredni kontakt będzie też sprawniejszy w razie dodatkowych pytań.

Targi modowe
Jeśli tylko uda Ci się wygospodarować trochę czasu, to kolejnym miejscem, w które warto się udać, aby kupić modne polskie ubrania, są tak zwane „targi modowe.” Obserwuj media społecznościowe w poszukiwaniu informacji o terminach i miejscach, w których będą organizowane. Główne imprezy targowe odbywają się w halach o dużej powierzchni i jednorazowo można znaleźć tam nawet 300 wystawców. Liczba prezentowanych marek jest największą zaletą tego typu imprez, nigdzie nie znajdziemy tak dużej liczby projektantów w jednym miejscu, można oglądać, targować się, wybierać. Targom często towarzyszą zloty foodtracków, gdzie w przerwie między zakupami można spróbować oryginalnych potraw. Jednak z punktu widzenia mamy na zakupach, tego typu wydarzenia mają też swoje cienie. Najczęściej powierzchnie, w których są organizowane targi, nie są miejscami typowo komercyjnymi i mogą być pozbawione podstawowej infrastruktury jak np. toalet lub dostatecznej liczby przymierzalni. Standardem wśród organizatorów targów jest „upychanie” jak największej liczby wystawców, w efekcie komunikacja między stoiskami jest utrudniona, a poruszanie się z wózkiem może stanowić prawdziwe wyzwanie.

Polskie ubrania
Gdy chcemy znaleźć polskie ubrania, możemy też udać się do butiku multibrandowego oferującego niezależną polską modę. Miejsc tego typu jest wciąż niewiele i rzadko znajdują się przy ulicach handlowych. Informacji o nich najlepiej szukać w internecie. Przykładem takiego miejsca jest warszawski butik Ptasia 6 Polscy Projektanci. Butik Ptasia 6 Polscy Projektanci znajduje się w samym centrum Warszawy, dosłownie tuż przy Halach Mirowskich. Przestronne wnętrze oferuje duży wybór ubrań od prawie 30 polskich marek modowych. Miejsce to ma ciekawy wystrój, ekspozycja ubrań nie przytłacza, a między wieszakami swobodnie można poruszać się z wózkiem. W przymierzalni znajduje się kanapa, na której dzieci mogą poczekać gdy mama przemierza ubrania. Można zaparkować przed samym wejściem do butiku bądź przyjechać komunikacją miejską, wysiadając na placu Bankowym – metro Ratusz lub przystanku Hala Mirowska, co daje dodatkową korzyść w postaci możliwości zrobienia zakupów na najsłynniejszym warszawskim bazarze ze zdrową żywnością. Butik Ptasia 6 Polscy Projektanci tworzą takie marki jak Magda Hasiak, Confashion, Szyjemy Sukienki lub Eva Grygo, a także The Same – marka oferująca takie same ubrania dla mamy i córki. Butik Ptasia 6 Polscy Projektanci umożliwia zakupy również przez internet, można też wybrać dany model ze sklepu online i poprosić o odłożenie go do momentu przyjazdu do butiku.