Jaka jest Światowa i polska moda na jesień 2016

W tym wpisie zaprezentujemy jaka jest moda na jesień 2016, światowa jak i rodzima.

kurtka-puchowa-ptasia-6

Kurtki puchowe.

Wydaje się oczywiste, że gdy robi się zimo, kurtka puchowa jest naturalną odpowiedzią. W tym trendzie chodzi jednak o uczynienie z niej równoprawnego uczestnika modnej stylizacji, a nie jedynie części garderoby zapewniającej utrzymanie temperatury. Kurtka puchowa powinna odejść od swoich sportowych korzeni i podążać w kierunku mody z wybiegów. Ma być intrygująca i równocześnie na tyle uniwersalna, aby można było ją zestawić z eleganckim ubraniem.

kurtka-dalasi-rozm-one-size

W wydaniu Magdy Hasiak moda na jesień to kurtka Dalasi. Wykończona delikatnie błyszczącym materiałem, posiada podwójne klapy, duży kaptur oraz delikatnie opadający tył.

bluzka-asymetryczne-ramiona-ptasia-6

Odsłonięte ramiona, wersja asymetryczna

Odsłonięte ramiona to motyw pojawiający się w modzie praktycznie każdego roku, nic w tym dziwnego, ten zabieg nadaje kreacjom bardzo kobiecego charakteru. Zastosowanie go w kolekcjach jesiennych nadaje lekkości cięższym tkaninom. Tegoroczna moda na jesień wybiera asymetryczne odsłonięcie tylko jednego ramienia.

sweter-pink-chloe-rozm-3638

Moda polska wpisuje się w ten trend – wełniane swetry z dużymi dekoltami marki LC Lucja.

koronka-ptasia-6

Koronki i aplikacje

Koronki, hafty i aplikacje wracają jesienią w znacznie szerszym zakresie, nie są drobnymi elementami zdobiącymi ubiór, ale dyktują całościowy charakter wielu kolekcji. Długie suknie w całości wykonane z koronki, misterne aplikacje kwiatowe lub hafty pokrywające większość powierzchni ubrania to jeden z najbardziej wyraźnych trendów jakie sugeruje nam tegoroczna moda na jesień.

sweter-meadow-rozm-s

Jednym z przykładów na to, że moda polska przyłączyła się do tego kierunku jest długi koronkowy sweter marki Rabbit Rabbit, z naszywanymi filcowymi kwiatami.

falbany-ptasia-6

Falbany

Falbany to kolejny po koronkach trend, który swoje źródło ma w inspiracji strojami historycznymi. Falbanki zostały wykorzystane jako element zdobiący suknie, bluzki a nawet buty. Tegoroczna moda na jesień przewiduje falbanki pojawiające się tradycyjnie przy dekoltach i mankietach, jak również tworzące misterne wielowarstwowe aplikacje nadające ubraniom struktury.

sukienka-zaza-rozm-36

Falbany stanowią główny element długiej sukienki polskiej marki Vicher – moda polska pokazuje, co jest aktualnie na czasie.

wiazane-elemnty-ptasia-6

Wiązane pod szyją

Wstążki, kokardy, żaboty – ozdoby trochę nie z tej epoki, podkreślają indywidualizm, a nowoczesnym krojom nadają sentymentalnej nuty. Ozdoby wiązane pod szyją są kolejnym trendem jesiennym czerpiącym z historii mody.

sukienka-z-kokarda-jedwab-rozm-m

Moda polska też skłania się ku czerpaniu z minionych epok, przykładem może być bordowa sukienka ze 100% naturalnego jedwabiu od marki Anna Bartula.

Zdjęcia: www.elle.com | www.ptasia6.pl/sklep